Bobr Cup rekordně krušnohorský!

Letos po dvacáté se uskutečnil v hanácké Litovli populární Bobr Cup. Z původně Blbě Organizovaného Blbnutí Raplů, jak parta pořadatelů z řad litovelských vodáků svoji původně recesistickou akci nazvala, je dnes již legendární akce a Otevřené mezinárodní misrtovství ČR v extremním závodě tříčlenných štafet.

V sobotu 4. října se do Litovle sjelo celkem 250 týmů. Zastoupení měl i náš krušnohorský region a tak jako v předchozích ročnících se ani v tom letošním jubilejním naše týmy neztratily a daly o sobě vědět vynikajícími výkony.

Když ve dvanáct hodin zazněl startovní výstřel vydala se lavina běžců k prvnímu z pěti brodů na řece Moravě a jako vždy dával první i druhý brod pro televizní kamery Ríša Pleticha z týmu Krušnoborců. Bohužel věk nezastavíme a tak byl postupně jeho náskok smazán novými a mladými tvářemi a Ríša předával z šetnáctého místa Vojtovi Marvanovi. Jemu se povedlo dostat štafetu na dostřel top ten. 36. čas Tomáše Voltra byl sice dobrý ve velké konkurenci, ale stačilo to na celkové dvanácté místo. Borci, kteří se v posledních letech pravidelně umísťovali v TOP10 čekali více.

Hrdinou dne se stal chomutovský vodák Luděk Hrbek, který musel „zaskočit“ za Kubu Coufala (nehoda na D1 s dobrým koncem). Ten předával Martinovi Wembloudovi Rytychovi, který dýchal časem cyklistického úseku Vojtovi na záda. Luděk si hodinku „vorazil“ a předvedl excelentní výkon i na vodě a dokončili na parádním 18. místě.

Letošní novicové na Bobru Josef „Pippo“ Zavadil a juniorka Lenka Procházková si také nevedli vůbec špatně. Pepa si sice po pořádné koupeli v Moravě neodváží asi nejhezčí zážitek, ale po předávce od Martina Šindeláře dojel mezi cyklisty na 26. místě a Honza Malecha dovezl družstvo veteránů na celkové 22. místo a v kategorii veteránů nad 40 let obsadili místo druhé.
Lenka Procházková pak se svojí štafetou obsadila v ženách 4.místo.

Krušnobobci s Láďou Doleželem a Lukášem Šustrem vybojovali 23. místo. Výborný výkon podali též Krušnocipísci, kde parádně zaběhl Martin Sýkora, na kole si malinko zakufroval smolař Aleš Beránek a Karlos Kubový po „heroickém“ nalézání a vylézání z lodi s  bojovným pokřikem „co čumítéé“ dovezl Cipísky na 43 místo. Ještě dnes si mnozí v Litovli lámou hlavu nad tím, co tyto poměrně vzrostlé borce evokovalo k názvu cipísci….mno nic. 😉
V kategorii nejstarších matadorů nedali nikomu šanci Krušnostarci ve složení Milan Vopat, Pepa Nestler a Petr Smítka. Parádní výkon podaly také Krušnoženky s Alenou Vrátnou, Agátou Vankovou a Dášou Březinovou. Dámy skončily ve své kategorii na třetím místě.
Nemůžeme opomenout ještě jeden z týmů, kde běžel Jirka Alferi, na kole jel Zdeněk Maxa na lodi bojoval Míra Řehák – „Rychlé pípy z Kadaně“ vybojovali 46. místo.