Finále + Mistrák = Hasištejn Bike 2012

Letošní Perun Bike Camp měl hned několik velkých „finále“. Tím prvním byl páteční blok přednášek nejenom z dílny ProCorde, sobota pak vrcholila finálovým závodem Poháru Peruna Junior a odpoledne patřilo dalšímu závodu seriálu, který byl zároveň závodem mistrovským!

Bidpajovo přednáška

Páteční večer vyplnil blok zajímavých přednášek. Jako první vystoupil Martin „Bidpaj“ Šindelář z firmy Jízdní kola Hnízdil a interaktivní cestou ukázal všem přítomným, kterak zvládnout základní údržbu kola a ušetřit tak peněžence a domácím rozpočtům. Na řadu přišel Martin „Wembloud“ Rytych a jeho „Škola jízdy v balíku“. Závěr pak obstaral nejdříve Honza Malecha a pak především Petr Novák, který nám pověděl o zátěžovém testování a sportovní diagnostice v novém centru společnosti ProCorde.

Sobota začala svižně. Hned první kategorie odrážedel vyhecovala soutěžechtivé diváky a povzbuzování trvalo po celý blok závodů dětí. Na trati v areálu kempu se rozhodovalo o vítězích jednotlivých kategorií a nebyla nouze o těsné souboje, poražené, i velké vítězství.  Děti si na trati počínaly velice obratně a za komentování Honzy Malechy předváděly mnohdy neuvěřitelné výkony.

Adéla Špičková

Hlavní závod se odpálil ve 13:00.  Konkurence se sešla slušná a dal se očekávat tuhý boj. Předstartovní napětí zmírnila sázka Vojty Marvana s přítomnými, že pokud závod nevyhraje, neoholí si tvář do konce letošního roku. Motivaci si tedy každý hledal jinde. Do okruhu favoritů patřil dále Martin Rytych, Lukáš Šustr a také vicemistr z loňského roku, Petr Ježek, u kterého se jen těžko odhadovala forma – na Poháru Peruna startoval letos poprvé.  Výborná konkurence se sešla mezi ženami. Na startu nechyběla Hanka Ježková, doplnila jí Zuzana Neckářová či vítězka posledního závodu Anička Jonášová a další.

Odlehčením pro mnohé závoďáky byla také možnost testování modelů kol Cannondale a GT. Společnost Aspire nám letos opět vyšla vstříct a k dispozici byla celá flotila 29″ palcových speciálů Flash, Scalpel a další modely.

Flotila Cannondale

Závod se rozjel velice rychle a prakticky v prvním kopci se oddělila trojice Ježek-Marvan-Rytych. Prvně jmenovaný si vystoupil po defektu při výjezdu z Prunéřovského údolí. Dvojice vedoucích závodníků se pak definitivně rozdělila ve sjezdu kolem Hasištejna.  Od té doby byl závod víceméně „nuda“. Márvy si hlídal skvěle jedoucího Wemblouda a rozestup cca jedné minuty jim vydržel až do cíle. Tato dvojice zvládla závod v neuvěřitelných časech 1:47:19 resp. 1:48:07, což znamená průměr přes 25 km /h.Na třetího se již čekalo o něco déle, přesto si stále ve perfektním čase 1:51:46, dojel pro bronz Lukáš Šustr.

A co ženy? Hanka Ježková potvrdila svojí extratřídu, když druhou Zuzanu Neckářovou (Marin Bikes Komersia) porazila o 7 minut. Na třetím místě dozávodila Anička Jonášová. Všechny ženy měly i velice konkurence schopný čas v celkovém pořadí, takže se pánové měli na co koukat.

Mimo dekorování vítězů, předání mistrovských dresů a dalších formalit se uskutečnilo také vyhlášení celkových výsledků Poháru Peruna Junior 2012. O tom jak to letos mezi nadějemi dopadlo vyjde samostatný článek. 🙂

Uzavřením víkendu byla oslava narozenin Martin Šindeláře, after-párty za účasti cyklistických celebrit a mistrů, která se protáhla až do brzkých ranních hodin.

[list style=“star“] [/list]

Pohár Peruna Junior sice končí, ale dospělí závodí dál! Čekají nás ještě 2 podzimní závody – 13.10. závod do vrchu „Potoky 2012“ a 20.10. „zavírák“ Hohentann Cup.