Krušnohorci na Bobr Cupu

18.ročník závodu, který se jezdí jako „Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet a mezinárodní Akademické MČR v extrémním závodu štafet“ vzali Krušnohorci útokem.

V Litovli mají zřejmě také nějakého boha na počasí (Perun u nás na severozápadě), protože jinak si nedovedu představit, jak je možné, že v den závodu je v posledních letech vždy krásně a teplo. Krušnohorci letos opět vyrazili v několika elitních týmech.

KRUŠNOBORCI aneb takové naše „Áčko“ reprezentoval běžec Ríša Pleticha, cyklista Vojta Marvan a vodák Tomáš Voltr. Klasický a nejzkušenější tým postavila štafeta KRUŠNOHORCŮ – běžeckou část měl na startosti Martin „Bidpaj“ Šindelář, cyklisty reprezentoval Martin „Wembloud“ Rytych a čeřit vodu se jal Rošta „policajt“ Klíma. :)) Vše trochu s odstupem jistil tým KRUŠNOBOBKŮ ve složení Láďa Doležal, Lukáš Šustr a Fanda Jandl. Na startu byla z místních ještě Hanka Ježková, která postavila tým složený z elit svých sportů s jasným cílem – zvítězit!

Nováčci pak byli Ti nejstarší. Na svůj první ročník se vydal tým ProCorde ve složení Milan Vopat, Luděk Hrbek a Honza Malecha. Nutno dodat, že si sebou přivezli i reportérku, která celý Bobr Cup dokumentovala a většina obrazového materiálu je právě od ní- Děkujeme Verče Malechové za parádní fotky!

Běh

Tradičně nejlépe závod rozběhl Ríša Pleticha, který prvních několik km dělal závod a předával na 10.místě. Kdo však překvapil (nás nepřekvapil, my to čekali) byl Martin Šindelář. Celý závod držel skvělou pozici a cíli doběhl na 26.místě! Kousek za ním dokončil další běžec Hnízdil Teamu Láďa Doležal (36.místo).  Milan Vopat doběhl těsně za hranicí první stovky na 101.místě.

Kolo

Na kole ukázali borci z Poháru Peruna svojí extratřídu. V největší konkurenci mezi bikery z posledních let Vojta Marvan mohutně stahoval a na předávku dojel na 4.místě (4.nejrychlější čas na svém úseku). Že na Poháru Peruna nejezdí žádní nazdárci dokázal Wembloud – 26.místo na předávce a 10.místo po kole jasně ukázalo, jakou práci Martin udělal pro svojí štafetu a de facto položil základ vynikajícímu výsledku (8.nejlepší čas dne). Lukáš Šustr si oproti loňsku rovněž polepšil – 14.místem mezi bikery posunul svojí štafetu na hranici kolem 25.místa. 87.čas zajel na svém úseku Luděk Hrbek z ProCorde. Nejlepší čas v kategorii žen urvala Hanka Ježková, která porazila třeba i českou reprezentantku Jitku Škarnitzlovou a rozhodla boj v celkovém pořadí.

Voda

Tomáš Voltr, kadaňský odchovanec nyní závodící v Dukle Praha neudržel 4.místo, nicméně konečné 7.místo je opět velkým úspěchem. Vyrovnanost štafety nejzkušenějších potvrdil Rosťa Klíma, který excelovat na svém „vodním“ úseku a udržel stafetu Krušnohorců mezi těmi nejlepšími – konečně 12.místo je nejlepším výkonem této trojice!! Úsek na řece znamenal propad pro štafetu bobků – Fanda Jandl však neztratil mnoho a Krušnobobci se opět celkově zlepšili – 41.místo v celkovém pořadí.

Svojí vodáckou minulost poodhalil Honza Malecha – svůj úsek zvládl na 87.místě a pro ProCorde uhájil celkové 70.místo (9. mezi veterány). Vodačka Hanky Ježkové pak potvrdila výsledek a podtrhla historický úspěch – vítězství v ženské kategorii (a to o parník).

Letošní Bobr Cup se tedy opět vyvedl. Odkaz na fotografie od Veroniky Malechové je ZDE. Celkové výsledky naleznete TADY.