Něco z Antal Biku 2020

V sobotu dne 5. 9. 2020 si příznivci cyklistiky v okolí Sportovního areálu pod vrchem Háj v Aši užili další závod horských kol, tzv. MTB.

Závod byl součástí Chebského poháru MTB, Ašského sportovního poháru a letos byl nově, pro svou vyšší náročnost, vybrán také do seriálu závodů Poháru Peruna. Jedná se o mezinárodní okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádaný sportovním oddílem Ašští bajkeři, z.s. Akce byla podpořena z grantového systému Města Aše.

Registrace do dne závodu proběhla on-line, popř. v den závodu na místě. Ve startovném byla zahrnuta lékařská služba, medaile, diplomy a věcné ceny.

Na startu jedné z dětských kategorií …

Dětské kategorie závodily v okolí areálu po lesních cestách v trasách odpovídajících věku dětí, to je od 600 do 6700 metrů. Jejich závody vedly v blízkosti zázemí oddílu, ale ani ony nepostrádaly technickou a fyzickou náročnost.

Vítězka kategorie Z14, Karolína Veselá, v jedné z lesních pasáží …

Trasa náročného okruhu hlavního závodu v délce 11 000 metrů v krásném prostředí lesů kolem vrchu Háj vedla závodníky převážně po šotolině a lesních cestách. Ta se jela v kategorii žen jednou, a na muže čekala dvojitá porce. Bikeři překonávali značný počet obtížných zatáček se záludnými kameny a náročná stoupání a sjezdy plné zákeřných kořenů.

Start hlavní kategorie na 2 okruhy dlouhé 11km …

Bylo možno spatřit i nešťastníky, kteří stáli u tratě s defekty na jejich strojích a fandili soupeřům bez šance na umístění. Pořadí v cíli určovala elektronická časomíra, která využívá čipové technologie. Proto při platbě startovného každý závodník obdržel startovní číslo a čip.

Na jeden okruh 11km se vydaly ženy a nejstarší muži …

Celkový počet registrovaných byl rekordních 151 jezdců a z toho jich pouze 6 nedorazilo do cíle.

Rozbor závodu s vítězem hlavní kategorie, s Fábou (Ladislav Fabišovský) …

Jménem pořadatelů chceme poděkovat Městu Aš, Ašským lesům, Lesům ČR, Červenému kříži Cheb, Slévárně Heunisch Krásná, restauraci Kuželna Hazlov a divákům za hojnou účast.