Neděle pod Úhoští

Pohár Peruna v červnu zažívá doslova žně.  Po Chodovském Biku se celý cirkus přesunul hned na další štaci pod Úhošť, kam se přesunulo zázemí Kadaňských XC okruhů. Perfektní prostředí, které více než louku připomínalo botanickou zahradu, zažilo povedenou premiéru!

Už od brzkého rána to pod Úhoští žilo. Hnízdil Team připravil luxusní a těžký okruh, který byl vděčný jak divákům, tak i závodníkům, kteří si novou trať vesměs pochvalovali.

Celou neděli odstřelil závod odstrkovadel a po ném už se přešlo k závodům Poháru Peruna Junior. Kategorie kluků a holek do 6ti let absolvovala 1x zkrácený okruh a nejrychleji si vedl Petr Malecha před Kájou Vildem a Danem Beránkem. Holky do 6ti let vyhrála Jolana Štovíčková před Adélkou Procházkovou a Stelou Beránkovou.

3 zkrácené okruhy čekaly na kategorie do 8 a 10 let. Společný závod se stal kořistí kluků z M10 Michala Samce, který dokázal porazit výtečného Petra Kopeckého. Na 3. místě dojela Adéla Špičková, vítězka holek. V kategorii do 8 let překvapil všechny Vladimír Kroc, který je na Poháru Peruna nováčkem. Těsně za ním dorazil Milan Jenč a Lukáš Hamata.

Regulérní závodění už nabídl společný start kategorií do 12 a 14 let. Na tyto kategorie už čekal regulérní okruh, takže si závodníci museli poradit s nástrahami několika těžkých sjezdů. Dle předpokladů byli nejrychlejší nejstarší kluci, ale až do samého závěru se s nimi prala také zástupkyně holek, Dana Tetivová.  Neskutečně hned od začátku vyrazil Petr Konopásek následován domácím Marcelem Červenkou. Dvojice si začala budovat náskok a Petr byl viditelně lépe naladěný a závod poměrně bez problémů ovládl. 3. místo vybojoval v závěru Borek Vodrážka.

Poděkovat se sluší také divákům, kteří vytvořili parádní atmosféru jak při závodě, tak hlavně při vyhlášení, které bylo opravdu velkolepé!

[divider top=“0″]

Po poledni se na start postavilo hned několik kategorií. Od nejzkušenějších pánů a všech žen se čekal souboj na ostří nože. Míchat kartami však dle předpokladu měli hlavně pánové z kategorie M40. Roli největšího favorita potvrdil hned v prvním kole Pippo Zavadil. Prolomit svojí sérii druhých míst chtěl Jirka Kalabis, který zažívá neskutečnou sezónu a kromě 2.kola jezdil srovnatelné časy právě s vítězným Pepou Zavadilem. Za nimi se bojovalo. Úspěšný návrat na závodní tratě po svém běžeckém extempore zaznamenal Bidpaj (ředitel závodu), který tahal skupinu spolu s Karlem Vodrážkou, Martinem Konopáskem a Liborem Fišerem. 3.místo pro sebe až v samém závěru urval Karel těsně před Bidpajem.

M50 zcela ovládl Petr Špička, který zvítězil o celé 2 minuty před Vladimírem Vebrem a Pavlem Nepráškem. Ženy dle předpokladů zcela ovládla Hanka Ježková. Další ženy sice dojely s větším odstupem, nicméně stále předvedly skvělé výkony v konkurenci mužů. Stříbrná dojela Verča Malechová a bronz patří Anně Jonášové. V juniorkách vyhrála překvapivě Lenka Procházková, která je novou posilou Hnízdil Teamu před stálicí této kategorie, Inkou Martincovou z Perštejna.

Posledním závodem dne byl společný start M18,M20 a M30. Ti nejlepší jezdili okruh lehce nad 6 minut. Neskutečně vyrazil hned od začátku Pavel Linet. Závodníci z pořadatelského oddílu si zřejmě mysleli, že Pavlovi postupně dojde, nicméně nestalo se a Pavel si neskutečnou jízdou dojel pro svoje první celkové vítězství v Poháru Peruna.  Chvíli se za ním prala trojice Marvan-Ježek-Vojíř. Avšak ani trojblok z Hnízdil Teamu na Pavla neměl. Dvojice Márvy-Jéža si to o druhé místo rozdala až v samotném dojezdu, kdy měl ostřejší lokty Márvy (vítěz M20).  Jára Vojíř po několika chybách dojel na 4.místě, ale juniory v pohodě vyhrál. Pavla Lineta na bednu doprovodil Wembloud a Tomáš Přibil. Na 3.místě v M20 dokončil Petr Šulc.