O věnec buřtů 2021

DO VRCHU MĚDĚNEC 2021 aneb O věnec Buřtů

Je tu říjen a s ním i konec cyklistické silniční sezony, který v Klášterci tradičně slavíme závodem do vrchu MěděnecO věnec buřtů. Letošní Buřťák doprovodilo naprosto luxusní počasí a na všechny účastníky svítilo sluníčko. Teplota byla ideální, a tak před startem i v cíli panovala výborná nálada. Všichni si měli o čem povídat a v areálu HS Měděnec, na Alšovce, kde byl tamními záchranáři připraven oheň a naštípané dřevo, vše klapalo na jedničku. Atmosféra byla opravdu parádní, přátelská a zábavná.

Hromadění se na startu …

Jedinou kaňkou na celém dni byla velmi nízká účast startujících, kterých se sešlo pouhých 39. Pro pořadatele z TJ Klášterec to je velice smutný obrázek. Děláme to totiž pro vás a již 68x se vždy sešli milovníci vlastního pohonu na dvou kolech, aby si poměřili časy, naposledy v roce si zazávodili a oslavili spolu, že mají za sebou další krásnou sezonu.

Velká 4 nad Kláštercem …

Letošní 68. ročník odstartoval přesně v 11:00 hodin, u vjezdu na stadion v Klášterci a závodníci se opět vydali do 9 km dlouhého kopce. Tempo těch, kteří táhli celé startovní pole, bylo od začátku svižné, přesto, že k rekordním časům bylo daleko. Již cestou do Petler, se celé pole nadělilo na malé skupinky a jednotlivce, trápící svá těla a těšící se na buřta a pivko. Ze svého pohledu toho moc popsat nemohu, jelikož mě zdraví nepustilo do soubojů o přední umístění, a tak jsem čelo závodu viděl naposledy na zastávce autobusu Petlérská 1. Ovšem lidé na chvostu pelotonu, si závod možná užívají více, než ti vpředu. Chvílemi si povídají, na všechny strany se smějí a prostě si užívají den a jízdu na kole. Letos se v závodě sešel nevídaný souboj rodičů, kteří neváhali a zúčastnili se závodu i s vozíkem, v němž vyvezli do cíle i svou ratolest. Radost pohledět.

Veronika Z. s rikšou …

Z fotek a vyprávění, se již cestou do Petler vytvořila vedoucí skupinka, složená ze 4-5 závodníků, z níž vzešel i pozdější celkový vítěz Jarda Vojíř ze Sweep Factory Teamu, za 24:43. Doprovod v ní, mu dělali bratři Lukáš a Adam Vaněčkovi z Hnízdil Teamu, věkem ještě junioři, kteří dojeli celkově na 2. a 3. místě. V kategorii nad 40 let, zvítězil Jirka Kalabis z Hnízdil Teamu, nad 60 let Olda HujaTJ Klášterec a kategorii žen ovládla Eva Rejmannová z Team Bike Perštejn.

Eva Rejmannová kousek před cílem …

Věřím a jsem přesvědčen o tom, že všichni účastníci, si závod i den náležitě užili a domů jeli spokojeni se svou účastí i výkonem.

Děkuji SKI areálu Alšovka a HS Měděnec, za spolupráci a za věnované občerstvení. Díky Adle Kubové a Věrce Nagyové, za systém digi-digi a přesné měření časů. Šárce Hujové a Denise Tökölyové, za přípravu buřtů a nápojů.

Martin Rytych na konci cesty …

Doufám, že se za rok sejdeme u 69. ročníku Buřťáku. Doufám také, že se nás/vás sejde mnohem více než letos, abychom měli důvod pořádat závod i dál.