Pekelné Okruhy 2012

Mezinárodní XC závod v Kadani oslavil letos již 17. narozeniny. Osvědčené postupy pořadatelé nezměnili, ale závodníci trochu zrychlili – Ti nejlepší zvládali rychlý okruh i lehce nad 4 minuty. Co pořadatele potěšilo nejvíce však byla účast nových tváří, které pěkně zamíchali pořadím na prvních místem a favoritům předešlých ročníků pěkně zmrzly úsměvy. 🙂

[dropcap style=“1″ size=“3″]JUN[/dropcap] Pohár Peruna Junior se rozběhl s úderem 10 hodiny dopolední. Na startu se sešel solidní počet startujících. Hecováni „spíkrem“ závodu podávali mladí závodníci neskutečné výkony – jmenujme Milana Jenče, který ovládl kluky do 6ti let, Adélku Kotlíkovou a Lukáše Hamatu, kteří deklasovali konkurenci v M resp. Z8. V M10 vévodil Michal Samec, který jel i závod kategorie o stupeň vyšší.  Ve společném závodě M12 a M14 dorazil na 1.místě Tomáš Hendrych (vítěz M14), ale kousek za ním se objevil vítěz M12 Marcel Červenka, který zajel perfektní závod. Nejlépe však zvládla závod na 2 okruhy vítězka kategorie M14 – Katka Vopatová, která se později ukázala jako největší ženská hvězda dne.

[jcarousel source=“post“ link=“image“ size=“100×100″ limit=“10″ items=“5″ speed=“400″ margin=“10″]

[divider top=“0″] [dropcap style=“1″ size=“3″]PP[/dropcap]

Na Zadním kopci se začalo prudce oteplovat. Závodníci využívali občerstvení a hlavně dodržovali pitný režim. První společný start se chystal pro kategorie nejzkušenějších mužů (M50, M60) a žen (Z18,Z20,Z30). Jako střela vystřelila dvojice Pavel Neprášek a Petr Špička. Druhý jmenovaný se stálým tempem vzdaloval domácímu želízku v ohni a zvítězil v M50. Mezi nejstaršími muži zvítězil Miroslav Trkal z TJ DNT. Ženy svůj závod startovaly o minutu po pánech – nejrychleji to odpálila pozdější vítězka Káťa Vopatová, která dojela a předjela i většinu mužů a připsala si tak své druhé vítězství dne. V Z20 se na první místo probojovala Anna Jonášová a v Z30 vyhrála Lída Zatloukalová z BicycleCafe.cz.

Jeden z nejnapínavějších závodů byl k vidění v kategorii M40. Postupně se na čele osamostatnil domácí Karel Vodrážka následován Liborem Fišerem. Závod se zdál být rozhodnutý, ale Karel v posledním kole defektil a pro vítězství si tak dojel Libor. První z dvojice německých závodníků se představil v juniorech. Vítěz Husté Rubárny Mark Wieland měl tentokrát těžší úlohu, protože do cesty se mu postavil vicemistr ČR v Xterře juniorů Tadeáš Pavlík. Ten se od začátku do soupeřů pustil s obrovským nasazením a zvítězil s náskokem téměř 30 vteřin.

Obhajoba vítězství M30 se nekonala u Martina Rytycha. Na startu byl Petr Dobrý (Bicycle Cafe) a svůj první rok v M30 vzal vážně Pavel Linet (Hudy Most). Petr Dobrý nasadil od začátku pekelné tempo, které akceptoval jen Pavel Linet. Svůj první start v Kadani Petr zvládl na výbornou a vyhrál s drobným náskokem před Pavlem Linetem. 3.místo zbylo na obhájce, Wemblouda.

Král je mrtev, ať žije král. Tak by se dal nazvat poslední závod kategorie M20. Vojta Marvan na domácím závodě zvítězil již 5x v řadě. Letos však jeho sérii přerušil neskutečně jezdící Němec – Andi Weinhold. Ačkoliv se oba borci v prvních kolech drželi pospolu, Andi neskutečně zrychlil a jezdil většinu kol v neskutečném čase kolem 4:30 min. Tato dvojice deklasovala zbytek startovního pole, Vojta na Andiho ztratil minutu a půl.

[list style=“arrow“] [/list]

Kadaňské XC okruhy se povedly. Když na místním okruhu vyjde počasí je vždy o co stát. Zdá se, že Perun nám bude přát i tuto sobotu, kdy se přesuneme do Prunéřova na tradiční MD Triatlon.