Tvrdý boj o každý bod

Tak se nám z Mezihoří doneslo spoustu nesmyslů, fejků a rádoby senzací z našeho bikerského života … jak už to dnes bývá, ale teď už to není sranda, teď je to tvrdý boj o každý bod.

Ráno na horách

V této roční době je už poránu docela chladno, a tak to trochu trvá, než člověk brzo poránu rozhýbe a ne jinak tomu bylo i na Mezihořském Vršku 2019. Tam byla na hrišti ve stínu docela kosa celý den, a tak člověk musel občas na sluníčko prohřát kosti. Jinak počasí bylo pro bikery opravdu luxusní a tak nic nebránilo začít dětské závody.

Boje o vteřiny našich nadějí

Začínalo se tradičně od nejměnších a celé dopoledne pěkne odsejpalo podle harmonogramu a bylo na co koukat. Ti nejmenší měli před sebou velkou výzvu v podobě výjezdu na sjezdovku nad silnicí, ale zvládli to. Pak už byly vidět krásné souboje mladých bikerů a kdy se skoro vždy jelo o sekundy. V kategorii M6 vyhrál Kryštof Michlík pár vteřin před Františkem Švábem a ten zase pár vteřin před Jaroslavem Šebestou … skoro to samé jako přes kopírák u kategorie M8, kde vyhrál Petr Šimek před Viktorem Michlíkem a na třetím místě skončil Matěj Šváb a vteřinu za ním Petr Basetlík. Prostě nádherné souboje … A pak přišly štafety, povedlo se nám postavit 4 týmy, a byl to boj. Vyhrál CT Ostrov A, druhý byl Hnízdil Team, na třetím CT Ostrov B a na čtvrtém pak CCC Chomutov. Opět to byl krásný závod a mladí bikeři si zkusili co to znamená bojovat za tým.

Cykloteam Ostrov měl medailové žně …

Hlavní závod

Počasí závodníkům přálo a hned po startu do toho šlápli. Bohužel na prvním sjezdu měl kolizi lídr kategorie M60, Miroslav Brož,  a utrpěl tržnou ránu na hlavě a určitě podle pomáhajících i otřes mozku. Na místě mu mnozí z bikerů jako Bohouš Sklenář, Eva Rejmanová, Ríša Pleticha a další (na koho jsme zapoměli, se omlouváme), pomáhali závod nezávod, a tak se snažili poskytnout první pomoc, zavolat zdravotníky a záchranku. Za to jim patří obrovský dík, když v duchu Fair Play pomáhají zraněnému. Míru Brože odvezla sanitka, vypadalo to napár stehů, ale při vyhlašování vítězů už volal, že je v pořádku. Super zpráva.

Jinak hlavní závod frčel dál i přes nepříjemnost na trati. Za chvíli dorazil do zázemí závodu smolař Márvy (Vojta Marvan), praskl mu výplet zadního kola … není se co divit, když člověk vidí ty jeho lejtka. Přijeli si zazávodit i kluci z druhé strany hranic a hned to bylo vidět, David Seidl z německého klubu Team Sportswerk.net nenechal nikoho na pochybách, kdo je králem závodu a s přehledem vyhrál. Celkově na druhém místě se překvapivě umístil mladý nadějný Lukáš Vaněček z Hnízdil Teamu a na třetím opět přeshraniční závodník Roy Bruns z týmu M-WAVE Pro Team.

Vítězný David Seidl nenechal nikoho na pochybách …

Každý bod se počítá …

Pořád  nám nebylo jasné, co dělá na Mezihoří pohublý Aleš Beránek, který se už týden intimně sbližuje s toaletou po nějaké dietní chybě na Sudetech, ale při podrobném prozkoumání celkového pořadí v Poháru Peruna nám to bylo jasné … sbírá body … hnačka nehnačka, body jsou body a vyplatilo se … po Mezihoří vede v kategorii M40 o 1 bod před Martinem Křížem, který mu šlape na paty.

Další souboj se odehrával mezi Ríšou Pletichou a Dubákem (Jarda Dubský), kdy se Ríša nějak nemohl rozjet po incidentu Míry Brože, kde byl jeden z pomáhajících. Dokonce, což ještě nikdo nikdy u Ríši neviděl, ztratil asi na dvě kola svůj věhlasný všudepřítomný široký nakažlivý úsměv. nakonec se Ríša rozjel a povedlo se … dal Jardovi kolem 1:30 min, takže nyní je Ríša na 4.místě před Jardou o 1 bod. Dokonce si někdo dělal z Ríši srandu, že je po Mezihoří 1 bod za Dubákem, ale ten se obrátil na svého manažera, Věrku … ale ta neuvěřila podlým dezinformacím a stála si na svém. 🙂

Ríša Pleticha stíhá Jardu Dubského …

Krásný souboj až do posledních metrů předvedla děvčata z kategorie Z18, kdy Eliška Kvasničková sjížděla sjezdovkou k cíli na prvním místě, ale doslova na zádech měla skvělou Blanku Vaněčkovou … při posledním výjezdu si to Blanka připravila hezky a když Eliška s kolem do kopce běžela, Blanka do toho šlápla a už už ji skoro měla, když ji sklouzla noha z pedálu a první místo se rozplynulo … Eliška si do cíle pro jistotu doběhla.

Co na závěr …

Závody se před drobné věci podařily a vypadalo to, že si to všichni užili … děti i dospělí a snad i diváci, kterých také bylo všude dost. Při balení našeho cirkusu jsme se ale dostali do slepé uličky ve chvíli, kdy před námi ležela na stole barevná mexická deka a my nevěděli, co sní … chyběl nám Aleš Beránek, který nenechá na mexickou deku nikoho sáhnout … ale nakonec jsme dali hlavy dohromady a povedlo se. 🙂

Už jsou první fotografie ve fotogalerii závodu a od neděle jsou k dispozici i výsledky  závodu.

Budeme se na Vás těšit na dalším závodě, což je 12.10.2019 závod Cestou Pěti Potoků 2019 v Klášterci nad Ohří. Je sice jen pro dospělé kategorie, ale určitě si tam najdou cestu i mladší ročníky jako každý rok. Jinak stejně jako v loňském roce bude i letos zvláštní závod pro bikery ve staré průmyslové části bývalé armaturky  v Ústí nad Labem, tak si můžete 29.09.2019 zase vyzkoušet přejezdy plotových zídek, sjezd po schodech do sklepa hlavní budovy a pak po dalších schodech přes starou zaprášenou halu s portálovým jeřábem a po rampě ven, a možná zase bude přejezd multikáry, na které někeří loni předváděli úžasné skoky . A Pohár Peruna tam bude …