V Průněřově řádili triatlonisté…

Dá se říci, že polovina letošního Poháru Peruna je za námi. Nebo minimálně jeho předprázdninová část…Pro prémii 10 bodů za dokončení si přijelo nespočet závodníků-cyklistů, ale na startu stálo také mnoho triatletů specialistů či jen lidí, kteří si chtěli vyzkoušet jaké to je stát na startu triatlonového závodu.

„V sobotu 25.června se konal 14.ročník MD Triatlonu. Kdo tam nebyl o moc přišel. Ani ta voda nebyla tak studená,jak se ponejprve zdálo.Jen jsem při cyklistické části neviděl žádné hřibky,jako obvykle a děvčata u silnice,nabízející své služby byly tmavší,než ta blondýnka loni…“

Jan Pirk, IKEM

Plavání bylo letos kratší než kdy jindy. Počasí dní minulých totiž dávalo tušit, že voda z Prunéřovského potoka nebude mít „koupací“ teplotu. Nicméně jistě dá většina z Vás za pravdu, že to nakonec tak šílené nebylo…

Plavalo se jen na konec koupaliště a zpět. Výhoda byla, že neplavci se mohli téměř do poloviny dostat také po svých a to díky nedostatku vody. Nejrychleji tuto vzdálenost pokořil Tomáš Bloudek v čase 1:55 minuty. Z koupaliště se zamířilo do depa.

Trasa horského kola kopírovala trať populárního Hasištejn Cupu a ačkoliv vynechala jednu smyčku do údolí, dokonale prověřila fyzickou připravenost všech závodníků.  Nejrychleji si s tratí v čase 48:43 min. poradil místní biker Vojta Marvan, který tak položil i základní kámen svého celkového vítězství.

Poslední disciplínou byl běh. Běhalo se kolečko kolem kempu v Prunéřově s jedním ostřejším výběhem a seběhem. Na závodníky čekalo hned 3x. Nejrychlejší v této části závodu byl Michal Landiga, který 5,5 km zaběhl v uctihodném čase 21:40.

Celkové hodnocení zcela ovládli cyklisté z Klášterce nad Ohří – 1.místo Vojta Marvan, 2. místo  Martin Rytych a 3.místo Lukáš Šustr.

Ženy perfektním výkonem vyhrála Barča Hovorková z Karlových Varů. Na stupně vítězů jí doprovodily Michala Jáglová a Martina Kabilová.