Výsledky CHB2018

Tak a další velice povedený závod Cannondale Hasištejn Bike 2018 je za námi. Ráno bylo zamračeno a chvilku jemně pršelo, ale pak už počasí vydrželo určitě díky Perunovi, našemu patronovi, a závodilo se bez deště. Malí bikeři do 10ti let si objeli areál Autokempu ve vymlíkované trati s krásnou pasáží mezi břízkami. Cíl byl již tradičně u restaurace v kempu, kam závodníci vjížděli travnatou rovinkou za chatami a pak mezi křovinami na cílové koberce. Starší závodníci měli těžší ale krásnou trasu okolo celého areálu koupaliště a kempu. Nejhorší byl asi výjezd z koryta potoka kolem plotu zpět do kempu, kde i někteří dospělí kolo těch pár metrů museli vytlačit (jeden muž dokonce chytl v tomto místě silnou křeč a přišel tak o jednu cennou pozici).

Závodnice na 2. a 3.místě kategorie Z12 na výjezdu z koryta potoka, Stela a Barča.

Oba hlavní závody odstartovaly z kempu ve 13:00 a 13:10 hodin kdy všech 68 závodníků a závodnic se vydalo na své okruhy. Pak už se čekalo na prvního závodníka, kdy se v minulých dnech na FB stránkách POHÁRU PERUNA rozběhla krásná diskuse o tom, kdo asi bude v cíli první. Více v tomto článku. Padla tam jména, co by tipy na vítěze, jako Márvy (Vojta Marvan), Zbyněk Růžička a nakonec i největší favorit Fába (Ladislav Fabišovský), který nezapomenul přidat profesora Honzu Dvořáka.  Tušení všech se potvrdilo a Fába přijel první v čase 01:16:33 s téměř dvouminutovým náskokem. Ale na druhé místo se vklínil další tajný favorit Šusty (Lukáš Šustr) a odsunul tak Márvyho až na celkové třetí místo s minutovým odstupem.

V kratší kategorii dominoval skvěle jedoucí junior Lukáš Runt (M18) z týmu TJ Stadion Louny stíhaný mladým Kopejdou (Petr Kopecký). Třetí dojel Adam Seeman z Chomutova a několik minut za nimi pak veterán Karel Krečí (M60), klobouk dolů.

Chvíle před startem kratšího hlavního závodu kategorií MZ18, MZp a M60.

V ženách zvítězila podle očekávání Martina Urbanová (Z20) z týmu Ramala Rakovník v čase 01:52:56. Druhá dorazila do cíle Léňa (Lenka Procházková, Z20) z Hnízdil Teamu a třetí Eva Rejmannová (Z20) z týmu Team Bike Perštejn.

Favoritky kategorie Z12, zleva Anička, Stela a Barča.

Závody byly zcela bez pochyb povedené a doufáme, že se líbily i všem 123 závodníkům (59 dětí a 64 dospělých). Na závěr jsou zde pro všechny výsledky dle  /  a samozřejmě i celkové pořadí v POHÁRU PERUNA 2018 dle .

Další závod se jede už za necelých 6 dnů ve Ski areálu Mezihoří nad Chomutovem,  kde Skicross Team  Chomutov pořádá v sobotu 08.09.2018 závod MEZIHOŘSKÝ VRŠEK 2018. Přijeďte si s námi i se svými dětmi užít skvělý závod uprostřed Krušných Hor.