Výsledky MHV2018

V sobotu proběhl pro děti předposlední závod seriálu Mezihořský Vršek 2018, kdy počasí bylo luxusní a závodníkům nic nebránilo podat co nejlepší výkony. Místo konání závodu uprostřed Krušných Hor poskytlo závodníkům i přihlížejícím krásné výhledy uprostřed přírody. Malí bikeři do 14ti let si objeli areál závodu v částečně vymlíkované trati s umělými šikanami na sjezdovce. Cíl byl tentokrát ozdoben krásnou nafukovací branou, skrz kterou malí i velcí bikeři projížděli pokaždé na konci jejich okruhu. Starší závodníci měli těžší, 17km dlouhou, trasu v okolí skiareálu. Podle některých se jednalo o krásnou jezdivou trať, podle druhých na trati chyběly terénní pasáže s kořeny a kameny. Naštěstí je každý závod seriálu POHÁRU PERUNA jiný, a tak si může užít každý.

Michal Dvořák z Kome Klub Kraslice na 3.místě při průjezdu do druhého okruhu.

Oba hlavní závody odstartovaly z kempu ve 13:00 hodin a všech 61 závodníků a závodnic se vydalo do závodu. Pak přišlo na řadu vyhlášení výsledků dětských kategorií, včetně běhu malých závodníků. Sotva skončilo dekorování mladých bikerů, přiřítili se do kopce první dva bikeři z dlouhé tratě, Vrábčus (Honza Vrábek) z Team Bike Perštejn a Pavel Linet z Bike Team Klíny. Mimochodem, Pavel Linet startoval celkem pravidelně v seriálu závodů POHÁRU PERUNA v minulých letech, ale letos to bylo poprvé. Třetí se prohnal cílem do druhého okruhu Michal Dvořák z Kome Klub Kraslice.

Rychlá záchranná služba odváží zraněného Hontu Dvořáka ze SportRaces-Isaac Teamu.

Bohužel se nám na trati nepříjemně zranil Honza Dvořák z týmu SportRaces-Isaac Team, a tak byla potřeba asistence rychlé záchranné služby a dokonce si pro zraněného bikera přiletěl i vrtulník. Podle prvníh informací to vypadá na zlomenou klíční kost a něco s lopatkou, tak snad bude brzy v pořádku. V každém případě mu všichni přejeme brzké uzdravení bez komplikací.

Nejrychleší závodníci v kategorii M30 (na prvním místě i celkový vítěz Pavel Linet).

Nejrychlejší na dlouhé trati byl Pavel Linet z Bike Team Klíny, který v cílovém sprintu v čase 01:20:47 porazil o 2 sekundy  Vrábčuse (Honza Vrábek) z Team Bike Perštejn. Celkově třetí místo si uhájil Michal Dvořák z Kome Klub Kraslice v krásném čase 01:22:19. Co bylo opravdu zajímavé při procházení výsledku, že mladej Kopejda (Petr Kopecký – M18) už porazil svého taťku (Petr Kopecký st.- M40) o více než 4 minuty. Jo mladí jsou prevíti bez respektu …

V ženách zvítězila Markéta Lepíková (Z20) z týmu SK Hubertus v čase 01:48:43. Druhá dorazila do cíle skvěle jezdící Hanka Runtová (Z18) z TJ Stadion Louny, která vyhrála i kategorii Z14. Celkově třetí pak dojela Eva Rejmannová (Z20) z týmu Team Bike Perštejn.

Zatím nemáme k dispozici výsledky nočního běhu dospělých a také vítěze Krále / Královny Mezihoří, ale snad se tak stane v nejbližších dnech.

Pohled na cílovou bránu na pokraji sjezdovky.

Doufáme, že se závody líbily i všem 116 závodníkům (55 dětí a 61 dospělých). Na závěr jsou zde pro všechny výsledky dle  /  a samozřejmě i celkové pořadí v POHÁRU PERUNA 2018 dle .

Poslední závod pro děti se jede už za necelých 6 dnů v Mariánské nad Jáchymovem, kde se v sobotu 15.09.2018 pojede závod KOLEM VLČÍHO HŘBETU2018. Přijeďte s námi pobejt a užít si i se svými dětmi bikerský závod plný kamenů a koženů uprostřed lesů Krušných Hor.