Výsledky VT2018

Milí bikeři/ky, máme za sebou další povedený závod VEJPRTY TOUR 2018. Ráno to vypadalo, že si závodníci užijí nepříjemný chladný a deštivý den, protože kolem osmé se parádně rozpršelo, ale naštěstí pro všechny nás Perun neopustil a závodilo se prakticky bez deště. Malí závodníci do 6ti let si objeli náměstí a uličkou vjeli do malého parčíku u školy. Při cestě zpět je čekala zrádná pravoúhlá zatáčka při vjezdu zpět na náměstí (na mokrých kostkách), ale všichni to zvládli skvěle bez úrazu. Starší si pak zkusili okruh z náměstí ven s výjezdem na travnatou stráň, zpět ke kolejím a podél nich travnatou pěšinou na kopec nad náměstím. Tam je po 30m na silnici čekal nepříjemný strmý sjezd dolů mezi stromy zpět na náměstí.

Poslední chvíle před startem kategorie M14 a Z14.

Hlavní závod odstartoval z náměstí ve 13:00 hodin a všech 63 závodníků zmizelo z náměstí v několika sekundách, jen to zahučelo. Pak už jsme jen čekali na prvního závodníka, který se objeví na kopci nad náměstím. Odhadovalo se, že se objeví tak za hodinu a čtvrt, ale první se na kopci objevil Zbyněk Růžička (M20) z týmu Ski Paudera Staré Splavy, který dojel ve skvělém vítězném čase 01:08:27. Na dostřel za ním dojel Márvy (Vojta Marvan, M30) z Hnízdil Teamu, který dojel 27 sec za vítězem. Třetí dojel skvěle jedoucí junior Lukáš Runt (M18) z týmu TJ Stadion Louny.

V ženách dojela podle očekávání první Martina Urbanová (Z20) z týmu Ramala Rakovník v celkově 25.čase 01:23:45. Druhá dorazila do cíle Léňa (Lenka Procházková, Z20) z Hnízdil Teamu, celkově na 41.místě. Na třetím místě mezi ženami dorazila jako velké překvapení Hanka Runtová (Z14) z týmu TJ Stadion Louny, který vyhrála s přehledem kategorii Z14 a pak se pustila i na hlavní závod v kategorii Z18 a ten také vyhrála v celkovém 45.čase.

Kateřina v závěrečném výjezdu nad náměstím.

Závody se určitě povedly a doufáme, že se líbily i všem 132 závodníkům (70 dětí a 62 dospělých). Na závěr jsou zde pro všechny výsledky dle  /  a samozřejmě i celkové pořadí v POHÁRU PERUNA 2018 dle .

Další závod se jede už za necelých 6 dnů v Autokempu Prunéřov, kde se můžete těšit na závod CANNONDALE HASIŠTEN BIKE 2018, který se pojede v sobotu 01.09.2018 v Prunéřově u Kadaně. Přijďte si s námi i se svými dětmi užít krásný závod na úpatí Krušných Hor.