Výsledky z BB2019

Letošní otvírák v Březové úspěšně proběhl, a tak přidáváme nějaké další informace.

Závod se konal v nádherném prostředí na pokraji CHKO Slavkovský les a již tradičně nasadil pořadatel hodně vysokou laťku pro ostatní. Tratě byly připraveny prakticky dokonale a neslyšeli jsme jedinou stížnost. S čím to pořadatel trochu přehnal bylo sluníčko … pražilo tedy fest, ale tratě naštěstí většinou vedly po lesních cestách, kde byl příjemnější stín.

Start kategorie štafet dětí …

Dětské kategorie startovaly od nejstarších (M14/Z14) po nejmladší (M6/Z6) a nakonec jela odstrkovadla. Potom přišla novinka v rámci seriálu závodů Poháru Peruna a sice štafeta dětí. Trochu jsme se obávali způsobu předávky, ale pořadatel způsob řazení štafet vymyslel na jedničku s velkou hvězdou. Připravená čísla byla barevně odlišena, první závodníci měli číslo červené, a byly to bikerky, druzí modré a třetí bikeři měli čísla černá a čipy na botě. Start byl jako všechny kategorie po rovince se zatočením doleva na travnatou část a jel se menší dětský okruh. Po odstartování se připravila na start druhá vlna a pořadatel hlásil čísla, která mají startovat. Každý závodník vždy obkroužil jedno kolo a pak jel další v týmu a to celé dvakrát. Přihlásilo se celkem 7 štafet, a byl to moc pěkný závod.

Start kategorií Z18, Z20, M50 a M60 …

Pohár Peruna počítal i s kategoriemi elektrokol, ale do závodu se žádný motobiker nepřihlásil, takže hlavní závod se jel ve dvou vlnách. Nejdříve ženy (Z18, Z20) a dříve narození muži (M50, M60, Mp), pak už Ti nejrychleší a nejsilnější muži (M18, M20, M30, M40). Na kratší trati dominoval od začátku Josef Nestler (M50) z týmu KL Sport Most, který trať dlouhou 9,24km dal v čase 0:34:10. Nejlepší žena byla Dana Kopecká (Z20) z domácího týmu Team Bike Březová v čase 0:40:08, celkově na 5.místě. Krásně jela i mladá raketa z Profi Sport Cheb, Alena Srogoňová, která dojela první ve své kategorii (Z18) a celkově na 7.místě v čase 0:41:44.

Nové umístění přehazovačky po BB2019 …

Jsou bikeři a pak jsou … silní bikeři … Adam Vaněček (M18) tak moc chtěl dohnat bráchu, až mu klacek v přehazovačce a extrémně silné nohy otočily přehazovačku nahoru … a ještě k tomu prasknul rám kola … tak to se jen tak nevidí. Snad dá kolo dohromady do příštího závodu, držíme palce.

Jak jsme psali v článku dříve, Pohár Peruna se v letošním roce rozhodl podpořit sbírkou kadaňského florbalistu Radka Zelinku, a proto jste mohli vidět u registrace plakát a stručný příběh Radka. A protože jsou bikeři skvělí sportovci, tak už někteří na prvním závodě přispěli do kasičky, za což Vám mockrát děkujeme, jste skvělí. No a Pohár Peruna přidal do kasičky výtěžek z karet závodníků a jednu bankovku … u registrace byla totiž nalezena celkem slušná bankovka, ke které se nikdo i přes výzvy moderátora nepřihlásil, a tak putovala do kasičky taky. Ještě jednou díky.

Plakát a kasička pro Zelího … #ZELÍ BOJUJ …

A to nejlepší nakonec … výsledky jsou na našich stránkách už od neděle, pokud jste to nezaregistrovali – měli jsme malou reklamaci, kdy nám někdo po závodě přešel s čipy znovu přes koberce, ale už je vše jak má být … dokonce jsou už i nějaké fotografie ze závodu v galerii  … měli jsme připravený i NFC čip pro děti, které používají aplikaci LifeIsSkill, ale asi jej nikdo ještě nepoužil, tak snad příště … na úplný závěr děkujeme všem závodníkům za účast a těšíme se na Vás na dalším závodě, Kadaňské XC Okruhy, který se jede už za 11 dní v Kadani pod Úhoští. Tak přijeďte si s námi užít krásnej den na kolech.