XC Partyzán – vyhrál každý, kdo to nezabalil

Mám takové podezření, že jsme si na MD Triatlonu až moc stěžovali na vedro a sucho. Jinak si nedovedu vysvětlit co to pro nás Perun (bůh hromu, bouře a blesku) připravil na Partyzánu. Díky bohu byl schovívavý alespoň k nejmenším…

[divider top=“0″] [dropcap style=“1″ size=“3″]JUN[/dropcap] Většina dětských kategorií totiž závod zvládla ještě za relativního sucha. Smršť přišla na závody 10 a více let. Dle fotek je patrné, že si to mladé naděje vyloženě užívali.

[list style=“arrow“] [/list]

[jcarousel source=“post“ link=“image“ size=“100×100″ limit=“10″ items=“5″ speed=“400″ margin=“10″] [divider top=“0″] [dropcap style=“1″ size=“3″]PP[/dropcap] Dospělí již měli podmínky na hranici sjízdnosti. Slabší kusy odpadávaly a tak se někteří vydali domů bez závodění jen po obhlédnutí tratě. Ti nejdrsnější bajkeři, které nezastavil ani technický stav trati se postupně vydávali na 4 km dlouhý okruh, který většina absolvovala 3x.

Petr Špička – vítěz M50

Mezí ženami zvládla famózně celý závod Alča Kelbichová, která v pohodě zvítězila před Verčou Vopatovou a Věrou Šandarovou.  V M60 zvítězil Dušan Zelenák, zatímco M50 ovdládl Petr Špička těsně před Oldou Hujou. V M40 stylem start-cíl zvítězil Petr Prokeš před Martinem Mouchou a Liborem Fišerem.  Nejrychlejším závodníkem dne byl Petr Dobrý z BicycleCafe, který zvládl jako jediný trať pod 50 minut a zvítězil tak v M30, kde ho na stupních vítěz doplnil Pavel Linet a Pítrs Kopecký. Smutná byla účast v kategorii M20 (že by se mladí pánové báli?) Na trati bylo pouze 7 borců a zvítězství se radoval Vojta Marvan před Lukášem Šustrem a domácím Pavlem Bocianem.

[list style=“arrow“] [/list] [list style=“star“]

Zajímavosti

• většina startovního pole se po závodě koupala v nedalekém Podkrušnohorském převaděči. Myslím, že to ještě nikdo z nás nezažil.
  • vítězka žen Alča Kelbichová (Hnízdil Team) porazila mimo jiné také svojí sestru Vendulu, která nyní jezdí na konkurenční oddíl (CCC – Cycling club Chomutov)
  • na přetěžké trati bojovala pouze jedna juniorka – Ingrid Martincová ukázala, že má kuráž!
  • Vítěz M30 Petr Dobrý jel závod s přetrženým lankem od přesmykače – celý jen na malý převodník (dvojplacka)
  • Vítěz M20 Vojta Marvan jel okruh a půl na poloprázdném zadním kole (pomalý defekt)