Z Poháru Peruna na světák

Tak jsem si vzpomněl na jedno milé překvapení, když jsme letos poprvé vyrazili celá rodina na Světový pohár horských kol do Nového Města na Moravě.

Lístky na světák ve Vysočina Aréně byly skvělým vánočním dárkem a příležitostí poprvé v životě vidět nejlepší bikery světa živě a přímo na závodech, a tak jsme si zajistili od čtvrtka ubytování v resortu Erich, asi 20km od Nového Města na Moravě. V pátek jsme si udělali vyjížďku do Vysočina Arény, abychom se zorientovali a okoukli situaci. V sobotu jsme zamířili opět na kolech ze Tří Studní směrem na Děvět skal, kde jsou úžasné lesní cesty plné kanemů a kořenů. Pozdě odpoledne jsme ještě stihli závod juniorů, který se jel od 17:00 hodin. Neděle už byla bez kol a celý den jsme strávili ve Vysočina Aréně.

Hanka na Mercedes-Benz Rock’n’rollu …

V neděli kráčíme z parkoviště směrem k hlavní bráně, kde nám pořadatelé nabízeli vlaječky a různé propagační předměty … také startovky, které si vzala Jíťa, moje žena. A jak tak jdeme a ona si pročítá startovku, najednou mi říká, že tam jede i nějaká Hanka Ježková, a jestli to není ta, co ji známe ze závodů Poháru Peruna. Ptám se, jaký je ročník a odpověď zní 1990. Tak říkám, to by mohla být Hanka od nás … a pak … když odstartovaly ženy Elite, tak na předních pozicích jsem viděl Jolandu Neff a dál v poli pak Hanku … musela dolů z kola, protože na Mercedes-Benz Rock’n’rollu byla pěkná tlačenice.

V prvním kole byla všude pěkná tlačenice …

V každém případě jsme jí drželi palce a křičeli na ní, ale byl tam takový hukot, že nás nemohla slyšet. Diváci opravdu skvěle fandili všem závodníkům, ale když jeli naši, tak to byl teda hučák. Takže až na svěťáku jsme zjistili, jak Hanka , která se občas ukáže i na závodech Poháru Peruna, skvěle jezdí na biku světové závody, nejen u nás.

Kousek před Mercedes-Benz Rock’n’rollem …

Hanka jezdí za tým GT Opportunity Brno a má za sebou opravdu skvělé výsledky kdy na domácí scéně se umisťuje na předních místech, ale neztratila se ani na Světovém Poháru horských kol (UCI MTB WORLD CUP) ve Val di Solle (2017, 2018) nebo v Albstadtu (2017). Tady v Novém Městě na Moravě se letos umístila na 63.místě, což je úžasné pro rodačku z našeho kraje. Takže Hani, ať Ti to pořád šlape a snad Ti to někdy vyjde a ukážeš se na některém ze závodů Poháru Peruna.